تست آنلاین و رایگان وسواس

ممکن است سعی کنید وسواس‌های خود را نادیده بگیرید یا متوقف کنید، اما این فقط ناراحتی و اضطراب شما را افزایش می‌دهد. در نهایت احساس می‌کنید برای کاهش استرس خود مجبور به انجام اعمال اجباری هستید. علی‌رغم تلاش برای نادیده گرفتن یا خلاص شدن از شر افکار یا تمایلات آزاردهنده، آنها همچنان برمی‌گردند. این منجر به رفتارهای تشریفاتی بیشتر می‌شود (چرخه معیوب OCD). OCD اغلب حول موضوعات خاصی متمرکز است (به عنوان مثال، ترس بیش از حد از آلوده شدن به میکروب). برای کاهش ترس از آلودگی، ممکن است به اجبار دستان خود را بشویید تا زمانی که زخم و ترک بخورند. اگر مبتلا به OCD هستید ، ممکن است از این وضعیت خجالت بکشید و یا احساس شرمندگی بکنید اما درمان می‌تواند موثر باشد.

آزمون‌هایی طراحی شده است که کمک می‌کند فرد تصویر بهتری از شرایط خود داشته باشد و پس از آن به متخصص مراجعه نماید. یکی از این آزمون‌ها، آزمون وسواس OCI-S است.

OCI-S یک ابزار معتبر برای ارزیابی میزان وسواس موجود در یک فرد است. دقت و حساسیت این تست در تعداد زیادی از افراد دچار وسواس بررسی شده و آن را به ابزار مناسبی برای غربالگری تبدیل کرده است.

توجه: این پرسشنامه غربالگری برای شناسایی احتمال ابتلا به اختلال وسواس فکری-عملی در نظر گرفته شده است و جای تشخیص حرفه‌ای و بالینی را نمی‌گیرد. گزینه‌ای را که بهترین وضعیت شما را در یک ماه گذشته توصیف می‌کند، انتخاب کنید:

 

 

اگر علاقه‌مند هستید با وسواس و روش‌های درمان وسواس بیشتر آشنا شوید صفحات زیر را مشاهده نمائید:

© Good Vibes Soutions - All rights reserved