تست آنلاین و رایگان افسردگی

افسردگی یکی از قابل درمان‌ترین اختلالات روانی است. بین ۸۰ تا ۹۰ درصد از افراد مبتلا به افسردگی در نهایت به خوبی به درمان پاسخ می‌دهند. قبل از تشخیص یا درمان، یک روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) باید یک ارزیابی تشخیصی کامل، از جمله مصاحبه و معاینه فیزیکی انجام دهد. در برخی موارد، آزمایش خون ممکن است انجام شود تا مطمئن شود افسردگی به دلیل وضعیت جسمانی مانند مشکل تیروئید یا کمبود ویتامین نیست. در این ارزیابی علائم خاص شناسایی شده و تاریخچه پزشکی و خانوادگی و همچنین عوامل فرهنگی و محیطی با هدف رسیدن به تشخیص و برنامه‌ریزی یک دوره عمل بررسی می‌شود.

آزمون‌هایی طراحی شده است که کمک می‌کند فرد تصویر بهتری از شرایط خود داشته باشد و پس از آن به متخصص مراجعه نماید. یکی از این آزمون‌ها، آزمون افسردگی PHQ-9 است. 

PHQ-9 یک ابزار معتبر ۹ سوالی برای ارزیابی میزان افسردگی موجود در یک فرد است. دقت و حساسیت این تست در تعداد زیادی از افراد دچار افسردگی بررسی شده و آن را به ابزار مناسبی برای غربالگری تبدیل کرده است.

در نظر داشته باشید که با پاسخگویی به سوالات این پرسشنامه به هیچ عنوان نمی‌توانید به تشخیص مطمئنی نسبت به وضعیت روانی خود برسید و برای ارزیابی بیشتر حتما باید به روانپزشک مراجعه نمائید.

در طول دو هفته گذشته، چند وقت یکبار توسط یکی از موارد زیر در رنج بودید؟

 

 

اگر علاقه‌مند هستید با افسردگی و روش‌های درمان افسردگی بیشتر آشنا شوید صفحات زیر را مشاهده نمائید:

© Good Vibes Soutions - All rights reserved