تحریک الکتریکی مغز-اضطراب

بهبود علائم روانپزشکی افراد اضطرابی با تحریک الکتریکی مغز CES

یک پژوهش در سال ۲۰۲۳ اثربخشی تحریک الکتریکی مغز CES را در علائم اضطراب و افسردگی و بی‌خوابی بیماران دچار اضطراب بررسی کرده است.

تحریک الکتریکی مغز CES یک روش غیرتهاجمی تحریک مغزی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA است که با استفاده از ۲ گیره که بر روی لاله گوش قرار می‌گیرد می‌تواند کل مغز را تحریک کرده و اثرات درمانی و شناختی مختلفی به وجود آورد.

 

در این پژوهش مروری تمامی مقالاتی که از تحریک الکتریکی مغز CES در درمان اضطراب استفاده کرده بودند تجمیع شده و اثربخشی آن تجزیه و تحلیل شد. نتایج این بررسی نشان داد تحریک الکتریکی مغز CES در افراد دچار علائم اضطراب تنها و افراد دچار تظاهرات همزمان افسردگی به یک اندازه موثر است. همچنین مقایسه استفاده از این روش به تنهایی و یا همزمان با درمان‌های دیگر نشان داد تفاوتی در میزان اثربخشی آن دیده نمی‌شود. در انتها پژوهشگران موثر بودن استفاده از تحریک الکتریکی مغز CES را برای علائم اضطراب، افسردگی و بی‌خوابی در افرادی که از اضطراب رنج می‌برند به میزان قابل قبول تایید کردند.

این پژوهش در مجله Frontiers in Psychiatry به چاپ رسیده است.

در پکیج تشخیصی-درمانی Vivum نیز از تحریک الکتریکی مغز CES برای بخش درمان استفاده می‌شود که با استفاده از امواج مغزی هر فرد پروتکل اختصاصی توسط هوش مصنوعی تولید می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

منبع: 

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyt.2023.1157473/full

پکیج تشخیصی-درمانی Vivum با استفاده از هوش مصنوعی

اگر علاقه‌مند هستید با اضطراب و روش‌های درمان اضطراب بیشتر آشنا شوید صفحات زیر را مشاهده نمائید:

© Good Vibes Soutions - All rights reserved