اضطراب

تجربه اضطراب در برخی شرایط، بخشی طبیعی از زندگی است. با این حال، افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی اغلب نگرانی و ترسی شدید، بیش از حد و مداوم در مورد موقعیت‌های روزمره دارند. اغلب اختلالات اضطرابی شامل دوره‌های مکرر احساسات ناگهانی اضطراب و ترس یا وحشت شدید است که در عرض چند دقیقه به اوج خود می‌رسد (حملات پانیک).


کنترل این احساسات اضطرابی و هراس که با فعالیت‌های روزانه تداخل دارد دشوار است، با خطر واقعی تناسب ندارد و می‌تواند برای مدت طولانی ادامه یابد. برای جلوگیری از این احساسات ممکن است نیاز باشد تا از مکان‌ها یا موقعیت‌ها دوری کنید. علائم ممکن است در دوران کودکی یا نوجوانی شروع شود و تا بزرگسالی ادامه یابد.

نمونه‌هایی از اختلالات اضطرابی عبارتند از: اختلال اضطراب فراگیر (GAD)، اختلال اضطراب اجتماعی (فوبیای اجتماعی social phobia)، فوبیاهای خاص و اختلال اضطراب جدایی. شما می‌توانید بیش از یک اختلال اضطرابی داشته باشید. گاهی اوقات اضطراب ناشی از یک وضعیت پزشکی جسمانی است که نیاز به درمان دارد.

نکته مهم: هر شکلی از اضطراب و با هر شدتی، قابل درمان است.

اضطراب

آزمون اضطراب

در نظر داشته باشید که با پاسخگویی به سوالات این پرسشنامه به هیچ عنوان نمی‌توانید به تشخیص مطمئنی نسبت به وضعیت روانی خود برسید و برای ارزیابی بیشتر حتما باید به روانپزشک مراجعه نمائید.

در طول دو هفته گذشته، چند وقت یکبار توسط یکی از موارد زیر در رنج بودید؟

 

 

درمان اضطراب

اختلالات اضطرابی مانند هر مشکل سلامتی دیگری نیاز به درمان دارد. شما نمی‌توانید آن را کنار بگذارید. موضوع نظم و انضباط شخصی یا نگرش نیست. هر یک از اختلالات اضطرابی مانند اختلال اضطراب فراگیر، پانیک، فوبیا، اضطراب اجتماعی، استرس پس از سانحه PTSD و … می‌توانند درمان‌های متفاوتی داشته باشند که معمولا ترکیب‌های مختلفی از درمان‌های رایج مانند داروهای مختلف، روان‌درمانی، آموزش‌های خودمراقبتی مانند تنفس صحیح، ذهن‌آگاهی و … است.

پکیج تشخیصی-درمانی Vivum

اضطراب 3

اضطراب با اینکه می‌تواند علائم جسمانی بسیاری را ایجاد کند، اما کاملا ذهنی و سرچشمه گرفته از بدکارکردی مغز مبتلایان است. الگوی نقشه مغزی این دسته از افراد در مقایسه با جمعیت نرمال فعالیت تندتر امواج مغزی را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده اضطراب است. از جمله درمان‌های بسیار اثربخش که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA هم می‌باشد و مقالات کافی در تایید اثربخشی آن وجود دارد تحریک الکتریکی جمجمه‌ای یا CES است. شکل پیشرفته‌تر، اثربخش‌تر و هوشمندتر آن که با کمک هوش مصنوعی الگوی اختصاصی درمانی شما را تولید می‌کند پکیج تشخیصی درمانی Vivum است. این روش درمانی جدید با کمک هوش مصنوعی فرایند درمان را اختصاصی و بسیار اثربخش‌تر کرده و طول دوره درمان را نیز به یک پنجم دوره معمول کاهش داده است.
ما در مجموعه Good Vibes Solutions ابتدا با ثبت سیگنال‌های مغز شما و آنالیز آن‌ها، اختلالات عملکردی مغزتان را به شما گزارش می‌دهیم و سپس با استفاده از پکیج درمانی Vivum در کوتاه‌ترین زمان و با موثرترین شیوه ممکن آن را درمان می‌کنیم.

در پکیج Vivum با استفاده از فناوری CES مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA و بر اساس نقشه مغزی QEEG مراجع و استفاده از هوش مصنوعی از یک شکل موج الکتریکی منحصر به فرد و ثبت‌شده مخصوص هر مراجع برای تعدیل سیگنال‌های سلول‌ها برای بازگشت به عملکرد طبیعی استفاده می‌کند. شکل موج از بین دو الکترود عبور می‌کند که روی لاله گوش متصل و با ارسال یک سیگنال الکتریکی خاص به مغز، درمان اضطراب را بدون استفاده از دارو انجام می‌دهد. سطح جریان متناسب با راحتی فرد تنظیم می‌شود و بسیاری از آن‌ها اصلا جریان الکتریکی را احساس نمی‌کنند.

این روش غیر تهاجمی و بدون جراحی و درد است. درمان فقط ۲۰ دقیقه تا یک ساعت در روز طول می‌کشد. بسیاری از افراد پس از یک جلسه درمان، اثرات قابل توجهی را تجربه می‌کنند.

سایر درمان‌ها

دو درمان رایج دیگر برای اختلالات اضطرابی روان درمانی و دارو هستند. ممکن است از ترکیب این دو بیشترین بهره را ببرید. ممکن است کمی آزمون و خطا طول بکشد تا بفهمید کدام درمان برای شما بهترین کارایی را دارد. 

روان‌درمانی

روان‌درمانی شامل کار با یک درمانگر برای کاهش علائم اضطراب شما است. درمان شناختی رفتاری یا CBT موثرترین شکل روان‌درمانی برای اختلالات اضطرابی است. به طور کلی در یک درمان کوتاه‌مدت مانند CBT، بر آموزش مهارت‌های خاص برای بهبود علائم و بازگشت تدریجی به فعالیت‌هایی که به دلیل اضطراب از آن‌ها اجتناب کرده‌اید، تمرکز می‌شود.

CBT شامل مواجهه درمانی است، که در آن به تدریج با شیء یا موقعیتی مواجه می‌شوید که باعث اضطراب شما می‌شود، بنابراین اعتماد به نفس پیدا می‌کنید و می‌توانید موقعیت و علائم اضطراب را مدیریت کنید.

دارو

انواع مختلفی از داروها برای کمک به تسکین علائم استفاده می‌شود، بسته به نوع اختلال اضطرابی که دارید و اینکه آیا شما همچنین دارای سایر مشکلات سلامت روانی یا جسمی هستید. مثلا:

  • برخی از داروهای ضد افسردگی نیز برای درمان اختلالات اضطرابی استفاده می‌شوند.
  • ممکن است یک داروی ضد اضطراب به نام بوسپیرون تجویز شود.
  • در شرایط محدود، پزشک ممکن است انواع دیگری از داروها، مانند آرام‌بخش‌ها، که بنزودیازپین‌ها نیز نامیده می‌شوند، یا مسدودکننده‌های بتا را تجویز کند. این داروها برای تسکین کوتاه مدت علائم اضطراب هستند و برای استفاده طولانی مدت در نظر گرفته نشده‌اند.

برخی از عوارض جانبی این داروها عبارتند از:

  • سردرد
  • تعریق بیش از حد
  • حالت تهوع
  • گیجی
  • درد در ناحیه شکم
  • کاهش فشار خون

درخواست مشاوره و اطلاعات بیشتر

مراجعین ما چه می‌گویند؟

روزهای خیلی سخت و بدی رو داشتم و کلا از زندگی ناامید شده بودم. همسرم بعد از فوت مادرشون به هم ریخته بودند و اصلا حال خوبی نداشتند، یعنی کلا یک آدم روانی شده بودند که تا صبح بیدار و بی قرار بودند. زندگی برای ما خیلی سخت شده بود تا اینکه از طریق یکی از دوستان که خیلی از درمانشون راضی بودند با مجموعه Good Vibes آشنا شدیم. واقعا این مجموعه و همکارانشون کمک بسیار زیادی به من و همسرم کردند و ما بعد از دو جلسه درمان با Vivum واقعا به آرامش رسیدیم. هم خودم که به خاطر این آشفتگی ها دچار اضطراب و افسردگی شده بودم و هم همسرم که واقعا آرامش خودشون رو به دست آوردند. واقعا از این مجموعه عالی، جوان و با استعداد کمال تشکر را دارم.
© Good Vibes Soutions - All rights reserved